OBRA Look Book #3

Získejte nápady pro svůj další projekt hřiště!

S Lookbookem vydává OBRA již potřetí kvalitní referenční brožuru. Podle hesla „obrázek řekne více než 3 slov“ jsou prezentovány zajímavé projekty hřišť s velkoformátovými fotografiemi. Krátký doprovodný text poskytuje informace o klientovi, lokalitě a případných zapojených projektantech a architektech. Klienti jsou velmi rozšířeni: od obcí/obcí přes bytovou výstavbu, školky/školy, gastronomii až po zařízení pro volný čas a parky. Speciálně se představí dětská hřiště v městských oblastech a interiérové ​​projekty.

Při výběru projektů je pro nás důležité nejen ukázat vrcholy v podobě velkých projektů, ale také prezentovat menší hřiště jako typické příklady jejich oblasti použití. Lookbook se proto vyplatí přečíst i zákazníkům s menšími rozpočty.

V následujícím textu bychom rádi vybrali 2 projekty, které považujeme za obzvláště zajímavé:

Obec Gampern, hřiště kulturní centrum 4Kanter:

Obec Gampern, jen pár kilometrů od sídla naší společnosti, je již desítky let věrným zákazníkem OBRA. V roce 2020 bylo přepracováno centrum města a vedle nově postaveného moderního kulturního centra „4Kanter“ vzniklo nové veřejné hřiště, které „hraje na všechny figurky“.

Požadavkem bylo poskytnout dětem ucelenou nabídku her se všemi podstatnými funkcemi, jako je houpání, šplhání, otáčení, balancování, houpání, klouzání atd., a oslovit různé věkové skupiny. Nevšední by měl být i design zařízení, přiměřený místu.

Náš highlight funguje jako highlight 35850 Kombinace džungle Xingu, který kombinuje hravý design s výhodami průmyslově vyráběného herního vybavení. Přibližně 20 různých herních funkcí s různou úrovní obtížnosti nabízí prostor pro hru celé školní třídy najednou. v 48715 Stixxova delta ležící vyvstává otázka „umělecký předmět nebo prolézačka“. Stixxs kombinuje umění s hrou. Vrstvení a kroucení dřev vytváří tuto atraktivní strukturu připomínající DNA tyč. Stixxy však nelze považovat pouze za předměty, ale také podporují kreativní hru. Ať už lezení, bouldering, prolézání nebo jen závislost na něm: Stixxs dává uživatelům svobodu používat jej, jak chtějí. a Hnízdo OBRA-MAXI + jednohoupačka ocel/dřevo 45186 nabízí oblíbené houpačky v podobě koše na houpačku hnízdo a bezpečnostní houpačku. Rádi bychom vyzdvihli otočný nosník vyrobený z oceli, který je obzvláště odolný a snadno se udržuje. Téma „výměny shnilých kyvných nosníků“, které je často známé z čistě dřevěných zařízení, zde již nevzniká. Díky svému tenkému nadčasovému designu se hodí zejména do městského prostředí. Herní vybavení završuje evergreen Samohybný karusel 60100, obra mini 41773 kouzelný keř pro nejmenší a lanovou síťovou pyramidu se skluzavkou.

35850 Kombinace džungle Xingu

Pro osvětu pro naše čtenáře, kteří nejsou tak obeznámeni s hornorakouskou slovní zásobou: náměstí (zde moderně psané jako 4Kanter) je tradiční selský design, který byl postaven v 19. století ve východním Horním Rakousku a v západním Dolním Rakousku a kde všichni žijí a pracovní prostory (stáj, stodola, garáž atd.) jsou sjednoceny pod jednou střechou v pevné, ze všech stran uzavřené konstrukci. Zařízení OBRA 35080 Velká farma a 35081 Malá farma navazují na tuto stavební tradici hravou formou.

45186 Hnízdo OBRA-MAXI + jednohoupačka

60100 samohybný karusel

48715 Stixxova delta ležící

78010 Mini stavební dvůr


ÖWG, bytový komplex Pfeifferhofweg, Graz:

Rakouské bytové družstvo, registrované neziskové družstvo mbH, zkráceně ÖWG, postavilo 2 dětská hřiště na severu Grazu, ve čtvrti Andritz v nově postaveném rezidenčním komplexu Pfeifferhofweg. Protože byla požadována obzvláště dlouhá životnost a nenáročná údržba, byl použit systém OBRA DURAMO se zárukou 15 let.

Na jedné straně náš partner pro Steiermark E-Norm GmbH postavil hřiště pro starší děti od 3 let. Velký Věžový systém v systému DURAMO ve speciálním provedení je středobodem. Se 2 věžemi, skluzavkou, lezeckou stěnou, lezeckou sítí a mnoha dalšími herními funkcemi nabízí toto zařízení vzrušující možnosti hraní pro děti od mateřských škol až po střední školní věk. Jeden Houpačka hnízdo s ocelovým nosníkem 45170 doplňuje nabídku. Na druhém konci obytného komplexu bylo umístěno malé dětské hřiště, rovněž vybavené zařízeními DURAMO. ten malý Věžový systém 37100 INVENTOR je snadno přístupný přes plošiny uspořádané ve formě schůdků. Na horní platformě najdou nejmenší kukátko, kde mohou dávat pozor na maminku a tatínka, a také pohyblivé květinové prvky, které mohou cítit a uchopit. Skluzavka vás vrátí zpět na zem. a Pískoviště 37050 PIT je vyrobena ze zvláště odolných HDPE panelů.

Obecně vyčnívá OBRA DURAMO díky neustálému používání vysoce kvalitních materiálů, jako je HPL a nerezová ocel. Dřevo se používá pouze na vertikální dílce, přičemž zde je použito kvalitní lepené lamelové dřevo (BSH), které do značné míry zabraňuje praskání. Z tohoto důvodu náš místní partner E-Norm sestavil „všestranný bezstarostný balíček“, kde přebírá průběžnou údržbu zařízení po dobu jejich životnosti. Vzhledem k tomu, že na zařízeních DURAMO nedochází k téměř žádnému poškození, lze toto počítat s nízkým rizikem pro poskytovatele služeb. A i přes vyšší pořizovací cenu těží zákazník z nižších celkových nákladů životního cyklu.

Speciální věžový systém DURAMO

Pískoviště Duramo PIT, DURAMP Inventor

45170 Houpačka hnízda OBRA-MAXI, ocel / dřevo


Chtěli byste více nápadů?
Lookbook si můžete zdarma objednat zde nebo si jej prolistovat online.