Novinky

Chladná voda na hřišti

Chladná voda na hřišti

Od malých vodních kombinací až po vodní dobrodružné světy

Voda vždy působila jako magnet na děti, od těch nejmenších po školáky. Je schopen převzít ty nejrozmanitější vlastnosti, je nekonečně tvárný a ovladatelný a může být jemný i silný. Z pozorování mimo jiné v našem zábavním parku „OBRA Kinderland“ víme, že zařízení pro vodní hry mohou uchvátit a zaměstnat děti na velmi dlouhou dobu.
Mnoho provozovatelů hřišť si toho je vědomo, jak vidíme z mnoha šetření v této oblasti. V praxi se však často stává, že vodní hřiště nejsou využívána, protože stavební a provozní náklady jsou hodnoceny jako příliš vysoké. Existují také obavy z vysokých provozních nákladů na vodu. To není zcela neopodstatněné, protože vodní hřiště vyžadují kvalitu pitné vody, a pokud je voda čerpána z místního vodovodu, mohou být náklady na místech s vysokou spotřebou vody poměrně znatelné.

Ekonomické kombinace hry s vodou

Proto společnost OBRA Design vyvinula malé kombinace hry s vodou, které nabízejí spoustu zábavy se zvládnutelným rozpočtem a také s variantami automatů na vodu, které dobře regulují spotřebu vody. Jako malé kombinace vodní hry z dřevěných prvků nabízíme populární klasickou mini vodní hru 78250 i novou vodní hru „Water Flea“ 78242. Kompletně sestavená kombinace vodní hry, vodní hra „Frog King“ 78490 s vtipným dávkovačem vody v designu žáby, je k dispozici také ve zvláště kvalitní verzi z nerezové oceli.

Všechny tyto malé kombinace hraní s vodou mají společné to, že voda je dodávána pomocí zařízení na úsporu vody, a to buď pomocí robustního tlačítka, které při stisknutí uvolní malé množství vody, nebo pomocí kohoutku, který může být znovu uzavřen nadřízeným je dostatek vody na hraní v systému kanálů. V řadě OBRA Design existují také různé verze držadel, která vypouštějí různá množství vody na jeden zdvih pístu. Kromě těchto malých kombinací hry s vodou nabízí náš program obrovské možnosti budování vodních světů se všemi představitelnými funkcemi hraní, ať už z osvědčeného systému dřevěných kanálů, z kanálů z nerezové oceli nebo jako navržené proudy se zabudovanými prvky vodní hry pro blokování , přesměrování, řízení atd. na našich webových stránkách Zařízení na hraní s pískem a vodou a v našem katalog, kterou si můžete zdarma objednat, najdete na to mnoho příkladů.

Vodní hřiště v Pullman City, Eging am See (DE)

Vodní hřiště v Pullman City, Eging am See (DE)

Je třeba také zmínit, že v době změny klimatu mají vodní hry kromě velké zábavy, kterou dětem nabízejí, i další funkce: Odpařování vody má za následek další ochlazení prostředí a tím i příjemnější mikroklima. Jelikož, jak již bylo řečeno, děti se rády déle zdržují ve vodní hrací ploše, má také smysl tyto oblasti stínit. Pokud neexistují žádné přírodní zdroje stínu ve formě stromů, OBRA Design vám rád pomůže s velkým výběrem stínových plachet a stínových pergol.

Markýza / stínová pergola

Čtěte více

Generation Corona - oživení sociálních kontaktů prostřednictvím aktivního hraní

Generation Corona - oživení sociálních kontaktů prostřednictvím aktivního hraní

Pandemie COVID-19, populárně známá jako Corona, nás drží v napětí už více než rok. Několik uzamčení s zavíráním škol a související omezení kontaktů se dotkla zejména dětí a mladých lidí. Kromě sociální složky je v této věkové skupině patrný pokles fyzické aktivity.
Kromě cesty do školy a ze školy se tělesná výchova stala obětí zavírání škol souvisejících s koronou. Dálkové studium mělo tendenci být složitější ve vlastních čtyřech zdech, takže zbylo méně času na pohyb a uzavírání dětských hřišť v mnoha městech a komunitách, zejména během prvního uzavření.

Teď, když značky ukazují na relaxaci a zdá se, že pandemie, alespoň v Evropě, pomalu končí, téma setkání s přáteli na hřišti a společného trávení času a zábavy se opět stává tématem. V souladu s naším posláním „hravě hýbat naší společností“ nabízíme my v OBRA Design již téměř 50 let širokou škálu herního vybavení pro všechny věkové skupiny. Právě včas pro restart se objeví náš nový hlavní katalog s mnoha vzrušujícími novými položkami, které najdete pod tímto Odkaz (k objednání katalogu) lze objednat. Kromě jednotlivých nových verzí s různými herními funkcemi, jako je zařízení na hraní rolí "Hasičský vůz" nebo "Lezecký les s domem na stromě" hlavní novinkou v roce 2021 je náš kompletně přepracovaný program věžového systému "OBRA-MAXIMO" na trhu. Kromě některých bestsellerů v „OBRA-MAXIMO KLASSIK“, „OBRA-MAXIMO DALŠÍ“ zahájena důkladná revize programu s větší hratelnou hodnotou, inteligentními barevnými akcenty a kvalitativními vylepšeními. Ti, kteří chtějí, aby byl obzvláště kvalitní a odolný, jsou dobře vybaveny lištou „PREMIUM“.

OBRA-MAXIMO Další

Věžové systémy ve dvou provedeních:
DALŠÍ a DALŠÍ Premium

  • 51240NX Hexagonal Tower Fusion

  • 51240PM šestihranná věž Fusion, prémiová verze


Místo setkání na hřišti

Mladí lidé mají v době pandemie obzvláště obtížné období. Vaše potřeba společných podniků se svými vrstevníky je omezena obchodem a místními zavíráním. Veřejný prostor se stává stále důležitějším místem setkávání, ale tam, kde často chybí kvalitní nabídky pro mladé lidi, kde by se mohli aktivně zapojit. I když je tento deficit již dlouho znám, okolnosti pandemie na něj vrhly nové světlo a ukazují, že investice v této oblasti již nelze odkládat. I když se pandemie COVID-19 chýlí ke konci a všichni doufáme, že v budoucnu již nedojde k uzavření, Corona nám obecně ukázala důležitost cvičení na čerstvém vzduchu jako rovnováhy. I zde OBRA Design nabízí četné herní a pohybové objekty, které zkrášlují životy naší mládeže, například osvědčená řada OBRA TriMo.
  • 68800 Ff OBRA Tri Mo jezero ke koupání Regau 1
  • 68800 Ff 8 OBRA Tri Mo speciální verze, přírodní barva, horská stanice Schattberg Saalbach 004
  • OBRA Tri Mo jezero ke koupání Regau 4

OBRA TriMo

Doufejme tedy, že pandemii COVID-19 můžeme konečně nechat za sebou a že společně můžeme vytvořit kvalitní otevřené prostory pro naši společnost, kde se každý může „hýbat hravou formou“!


Čtěte více

Trendy ve fitness pro veřejné prostory

Calistehnics, pouliční cvičení

Trendy ve fitness pro veřejné prostory

Kult vlastního těla a jeho udržování v kondici prostřednictvím fitness se stalo všudypřítomným tématem od zavedení sociálních médií do našich životů. To je podpořeno počtem fitness studií provozovaných v Rakousku, který podle Rakouské obchodní komory činí 1.239 2018. V roce 554 činil celkový obrat domácích fitness společností přibližně XNUMX milionů eur.

Nejpozději od koronové pandemie se význam veřejně přístupných nabídek fitness zviditelnil a zvýšil na novou úroveň. Mnoho pracujících bylo nuceno zůstat přes noc doma a využili čas na fyzické cvičení - samozřejmě venku, protože všechny tělocvičny byly zavřené. Pro mnoho běžných vytrvalostních sportů není potřeba tréninkového vybavení na veřejných prostranstvích. Pokud však někdo uvažuje o silovém tréninku nebo o tréninkových nabídkách pro seniory, pak jsou nabídky ve společné oblasti pro obyvatelstvo ochotné trénovat nezbytné.

Trendová sportovní kalistenika

Silový trénink s váhou vlastního těla jako trendová sportovní „kalistenika“ nebo „pouliční cvičení“ se mezitím rozšířil do Evropy. To, co původně začalo v malých skupinách na východním pobřeží Ameriky, se rychle rozšířilo po velkých městech po celém světě a také tvoří ustavičně rostoucí komunitu v Rakousku. Pouliční cvičení je oblíbené zejména u dospívajících a mladých dospělých, kteří si cení fitness a tvarování těla.
  • Fitness zařízení Sonder Kreilplatz Vídeň 09
  • Pouliční cvičení Robinia Alma Seidler Weg Vídeň 2
  • Pouliční cvičení 2

Příklady plánování systémy street workout

Systémy Calisthenics od specializovaných společností se vyznačují svým kompaktním, ale multifunkčním designem. Zejména výrobky, které jsou zcela vyrobeny z oceli, se vyznačují nízkými náklady na údržbu. Systémy s dřevěným rámem a prvky z nerezové oceli pro školení se naproti tomu lépe integrují do přírodního prostředí. Náš kreativní tým rád vytvoří vhodný systém pro váš projekt. Náš odborný poradce k vám také rád přijde, aby vytvořil koncept.

Dotazy ohledně plánování


Stezky pro fitness, stezky pro udržení kondice, stezky pro cvičení

Stezky pro fitness a cvičení jsou levnou možností pro obce nebo turistické sdružení, aby obyvatelům a návštěvníkům nabídly řadu sportů. Staniční tréninková zařízení jsou populární jako doplněk ke stávajícím běžeckým trasám. Stanice však mohou být umístěny stejně kompaktně na jedné ploše. Cvičební zařízení takových cest pro fitness a cvičení jsou zaměřena na různé oblasti, jako je silový trénink, rovnováha, koordinace nebo dokonce strečink. Rozsáhlé nabídky lze vytvářet prostřednictvím individuální kompilace a hodnocení. Objevte různé produkty na našem webu a nezávazně je požadujte několika kliknutími myší.
Investice do nabídek fitness pro veřejné prostory se společensky vyplatí. Ukázalo se, že pravidelné školení drasticky snižuje riziko vážného onemocnění. Tím se udržitelným způsobem snižují náklady na zdravotní systém. Ve společnosti, ve které lidé stárnou a stárnou, pomáhají vhodné nabídky udržovat seniory v kondici a agilitě, což usnadňuje každodenní život.

Vybavení pro fitness stezky

Pokud by vaše komunita nebo instituce také chtěla hýbat společností společně s námi, těšíme se na vaše dotazy.


Čtěte více

Kreativní vnitřní hřiště

Kreativní vnitřní hřiště

Vaše nápady jsou u nás v dobrých rukou

Jako průkopník v oblasti výstavby dětských hřišť v Rakousku byla OBRA před desítkami let představena s nápady na speciální hrací zařízení a dětská hřiště. Naší filozofií bylo tehdy a ještě více dnes podporovat kreativitu našich zákazníků a nechat ji formovat se na hřištích. Zároveň jsme před 10 lety vyvinuli program, se kterým Krytý- Nechte herní plochy kreativně vybavit, které můžete použít v našemn Brožury může vyfotografovat. V tomto zpravodaji vám představujeme některé naše vnitřní herní systémy šité na míru.

Čtěte více

Kreativní herní zařízení - vaše nápady jsou u nás v dobrých rukou

Kreativní herní zařízení

Vaše nápady jsou u nás v dobrých rukou

Jako průkopník v oblasti výstavby dětských hřišť v Rakousku byla OBRA před desítkami let představena s nápady na speciální hrací zařízení a hřiště. Naší filozofií bylo tehdy a ještě více dnes podporovat kreativitu našich zákazníků a nechat ji formovat se v zařízeních. Zároveň jsme sami vyvinuli řadu kreativních herních zařízení, které můžete vidět v našem katalog a na našich webová stránka může vyfotografovat. Právem tedy můžete říci, že OBRA se etablovala jako lídr na trhu v oblasti herního vybavení na míru. V následujícím textu bychom vám rádi představili některá dětská hřiště a jednotlivá zařízení, která ukazují toto zaměření na OBRA.

Čtěte více

VNITŘNÍ OBLASTI HRY - Plast byl včera

Jak se podzim přesouvá do země, venkovní hřiště již brzy nebude možné nepřetržitě používat po dobu několika měsíců. Malí hosté tedy musí najít vhodnou škálu cvičení uvnitř, aby mohli žít svou nutkání cvičit.

Čtěte více

Zahrnutí na dětských hřištích

Provozovatelé dětských hřišť se stále častěji setkávají s klíčovým slovem „zahrnutí“. Zahrnutím na dětská hřiště se rozumí možnost použití nebo účast ve hře všemi bez ohledu na věk, pohlaví, původ nebo individuální schopnosti

Čtěte více

INTERPRETACE INOVACÍ STANDARDU HERNÍHO VYBAVENÍ

Na začátku října 2018 vstoupila v platnost revidovaná verze EN1176, evropské normy pro vybavení dětských hřišť. Asociace stavitelů dětských hřišť, zkráceně SBVA, jejíž členem je OBRA-Design, to společně s TÜV Austria využila jako příležitost k vyjasnění nejasných norem a ke stanovení společných pokynů pro Rakousko.

Čtěte více

Chcete se o nás a našich produktech dozvědět více?

My a naši partneři se těšíme na vaše dotazy.