Street workout &
Kalestenika

Pouliční cvičení a kalistenika
Street workout &
Kalestenika

V posledních letech se pod módními pouličními cvičeními a kalistenikou ujal nový trend v oblasti fitness. Pouliční cvičení znamená a Silový trénink s váhou vlastního těla.
Kalistenika (z řečtiny „kalos = krásný“ a „sthenos = síla“) je „forma tělesného tréninku, která zahrnuje řadu jednoduchých, často rytmických pohybů a pro které se používá pouze váha vašeho vlastního těla“ (zdroj: Wikipedia). Tyto výrazy lze tedy použít jako synonyma.

Trend se objevil v posledním desetiletí na východním pobřeží Ameriky jako způsob provádění fitness tréninku na veřejných prostranstvích daleko od drahých fitness studií. Za tímto účelem bylo původně používáno klasické vybavení, jako jsou mříže, mříže, závěsné dráhy atd., Které se někdy vyskytovaly na hřištích. Často se vytvářely skupiny, které měly cvičit. Někdy vytvořili své vlastní styly a udělali je populárními prostřednictvím videí na YouTube, takže street workout / calisthenics je nadšeně sledován stále více lidmi. Tento vývoj je třeba uvítat, protože povzbuzuje zejména širší skupinu mladých lidí k účasti na sportovních aktivitách, a tím působí proti nadměrnému používání médií se známými negativními důsledky a nudou s výsledným vandalismem.

My v OBRA Design implementujeme váš street workout nebo kalistenický systém podle vašich představ. Ať už je to dřevo s ocelovými součástmi, úplně z oceli s barevným povlakem nebo bez něj nebo zcela z nerezové oceli.

Kalistenické zařízení

Kreilplatz, Vídeň (Rakousko)


Pouliční cvičení Robinia

Alma Seidler Weg, Vídeň

Fitness zařízení

Olang, Itálie